Öğrenci Yurtlarında Güvenlik

Bilindiği üzere ülkemizde eğitim sisteminin son aşaması yüksek öğretimdir. Bu aşamaya gelinceye kadar öğrenciler, sürekli velilerinin kontrolleri ve denetimleri altındadır. Üniversite ve sonrasındaki eğitim planlamalarında ise veliler, öğrencileri için en iyi barınma seçeneklerini düşünür. Peki barınma hizmetlerinde güvenlik konusunda nelere dikkat edilmelidir? Bu yazımızda Ankara kız yurdu ihtiyaçlarını karşılamak üzere velilerin ve öğrencilerin özellikle yüksek öğretim esnasında konakladıkları tesislerdeki güvenlik konusunu irdeleyeceğiz.

Güvenlik Parametrelerini Değerlendirmeyi Öğrenin!

Güvenlik denildiğinde ve özellikle de güvenlik sözcüğü ile Ankara kız yurdu birlikte anılacaksa ilk parametre kesinlikle yangın güvenliği olmalıdır. Yangın güvenliği konusunda, Gençlik ve Spor Bakanlığının, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının değerlendirmeleri dikkatle incelenmelidir. Yangın değerlendirmesi yapmak için bilmeniz gerekenleri şöyle özetleyebiliriz:

  • Yangın merdivenleri
  • Yangın alarm sistemi
  • Toz sprey halinde alev söndürücüler
  • Ahşap alanların yanmaz malzeme ile kaplanması
  • Kaçak akım rölesi
  • Toplanma alanı

Yukarıda bahsedilen temel parametreler Ankara kız yurdu söz konusu olduğunda kesinlikle değerlendirilmelidir. Bunun yanında, güvenlik önlemleri elbetteki sadece yangınla sınırlı değil.

Yurt Kullanım Saatlerine Dikkat Edin!

Büyük kentlerde ve özellikle de Ankara’da öğrenciler için yaşamın doğal akış saati  Yönetmelikler çerçevesinde kesinlikle belirlenmiş olmalıdır. Ankara kız yurdu kayıt işlemleri esnasında yurda giriş ve yurttan ayrılış saatleri konusunda bilgi edinmeniz çok önemlidir. Çünkü, tehlikesiz olduğunu düşünseniz bile gecenin geç saatlerinde yurda kabul edilmeyebilirsiniz. Bu tür durumlarda, veli bilgilendirme sisteminin olması oldukça avantajlı bir durumdur. Çünkü olası olumsuz olaylar en baştan ekarte edilmiş olacaktır. Siz de Ankara kız yurdu kayıtları esnasında yurda giriş ve yurttan çıkış saatleri konusunda bilgi edinin. Kırlangıç, Ankara Kız Yurdu olarak yurda son giriş saatimiz 23:00’dır. Bu saatten sonra gelen öğrenciler, ancak mazeret halinde yurdumuza kabul edilebilir.

Ankara Kız Yurdu için Kolluk Kuvvetleri ile İletişim Önemlidir

Özellikle adli olayların en başından önlenebilmesi için Ankara kız yurdu veliler ve öğrenciler için kesinlikle kolluk kuvvetlerinin rahat erişebileceği bir noktada olmalıdır. Bu bağlamda, Kırlangıç Kız Öğrenci Yurdu Ankara Kız Yurdu olarak Bahçelievler Polis Karakolu ile 30 saniyelik yürüme mesafesindeyiz.

Tesis İçi Güvenlik de Son Derece Önemli

Ankara kız yurdu güvenliğinin sağlanmasında bir diğer önemli husus da hiç şüphesiz tesis içerisinde güvenlik sisteminin ve güvenlik personelinin konuşlanmış olmasıdır. Yurda ilk kayıt işlemleri esnasında güvenlik personeli ve sistemi hakkında bilgi edinmenizi tavsiye ediyoruz. Bu bakımdan, Kırlangıç Kız Yurdu olarak kurulduğumuz günden bu yana herhangi bir adli ya da adli olmayan olaya ev sahipliği yapmadığımızı gururla söyleyebiliriz.

Sonsuz çabalarınızla, emeklerinizle ve genellikle de yoktan var ederek eğitimlerini karşıladığınız öğrencilerinizin güvenliği yüksek öğretim esnasında sertifikalı ve deneyimli kadromuzla sağlıyoruz.

Güvenli Yaşamanız için buradayız.

Yazı Detay
Öğrenci Yurtlarında Güvenlik
Yazar
Öğrenci Yurtlarında Güvenlik
Açıklama
Ankara Kız Yurdu denildiğinde tüm velilerin ilk akıllarına gelen konu elbette yurt güvenliğidir. Kırlangıç Kız Yurdu olarak güvenlik faaliyetlerimizi her an izleyebilirsiniz.
Diğer
Ankara Kız Yurdu
kirlangickizyurdu.com
https://www.kirlangickizyurdu.com/
Hemen AraWhatsApp