Hacı Bayram Veli Üniversitesi’ne En Yakın Kız Yurdu

Sizlere bu yazımızda Hacı Bayram Veli Üniversitesi’ne en yakın yurt olan Kırlangıç Kız Yurdu bakış açısıyla üniversitemiz hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Türk Mutasavvıf ve Şair olan Hacı Bayram Veli fıkıh,tefsir,hadis gibi dini derslerin yanında zamanın fen bilimleriyle ilgili dersler alarak yetişen ve hocalık yapan değerli bir zattır.İsmini taşıyan Hacı Bayram Veli Türbesi de Ankara ilimizdedir.İşte bu ünlü din ve bilim insanının ismi;18 Mayıs 2018 tarihinde Gazi Üniversitesinin bazı birimlerinin ayrılmasıyla oluşturulan yeni bir devlet üniversitesinde yaşatılmaktadır.

Hacı Bayram Veli Üniversitesi Akademik Birimleri; Fakülteler,Devlet Konservatuvarı,Enstitüler,Yüksek Okullar ve Meslek Yüksek Okullarıdır. Fakülteler:Edebiyat,Güzel Sanatlar,Hukuk,İktisadi ve İdari Bilimler,İletişim,Polatlı Fen Edebiyat,Sanat ve Tasarım.Turizm,Devlet Konservatuvarı Türk Müziği. Enstitü:Lisansüstü Eğitim Enstitüsü. Yüksek Okullar:Bankacılık ve Sigortacılık,Tapu Kadastro,Yabancı Diller. Meslek Yüksek Okulu:Adalet,Polatlı Sosyal Bilimler,Polatlı Teknik Bilimler.

Hacı Bayram Veli Üniversitesi yerleşik bulunduğu Ankara kenti kültürel doku olarak üniversite gençliğine sınırsız olanaklar sunmaktadır.yılda iki kez gerçekleşen kitap fuarı, Ankara Uluslararası Film Festivali,çeşitli üniversitelerde düzenlenen konserler bunlardan bazılarıdır.Öğrenciler Hacı Bayram Veli Üniversitesine en yakın yurt olan kurumumuzdan bu etkinliklerin gerçekleştiği alanlara çok rahat bir şekilde ulaşabilmekte eğitimlerinin yanı sıra kültürel gelişimlerini de sağlamaktadırlar.

Kırlangıç Kız Yurdu olarak bizler de öğrencilerimize streslerini atmaları için çeşitli etkinlikler düzenlemekteyiz.Sinema günleri,eğitim -öğretim döneminin başında ve smutluuklsr onunda ayrıca yılbaşında yapılan kutlamalar bunlara örnektir.Öğrencilerimiz bu kutlama ve eğlencelerin sonunda ruhsal yönden yenilenmiş şekilde eğitim hayatlarına devam etmektedirler.

Hacı Bayram Veli Üniversitesine en yakın yurt kız yurdumuz eğitime başlayan öğrencilerimiz için güvenle kalabilecekleri bir ortamdır.Yine bu bağlamda ailelerinden ayrılarak yeni bir kentte yaşamaya başlayacak öğrenciler aradıkları aile ortamını, huzuru,temizliği yurdumuzda bulacaklardır.Anne eli değmiş gibi hazırlanan yemekler öğrencilerimiz için son derece sağlıklı ve hijyenik ortamda pişirilmektedir.Kış aylarında kullanılmak üzere organik sebzelerden faydalanılarak öğrencilerimizin damak zevkine uygun hale getirilen gıdalarımız yine sağlıklı ve hijyenik koşullarda saklanmaktadır Yurdumuzda çalışma ortamı da;öğrencilerimiz için konforlu ve sessiz bir şekilde planlanmış olup ders çalışmaktan yorulduklarında ara verip streslerini atabilecekleri,doğa ile iç içe olabilecekleri bir nebze nefes alabilecekleri bahçemiz onlar için dizayn edilmiştir.

2019-2020 eğitim öğretim yılı Hacı Bayram Veli Üniversitesi öğrencilerinin yanı sıra diğer üniversiteliler için de yeni umutlara kapı açan bir yıl olacaktır.Bizler her zaman olduğu gibi profesyonel ekibimizle öğrencilerimizin ihtiyaçlarına en hızlı şekilde cevap vermeye devam edeceğiz.Sizleri aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Yazı Detay
Ankara kız yurtları
Yazar
Ankara kız yurtları
Açıklama
Ankara kız yurtları arasından seçim yaparken en ucuz ve en güvenilir yurt olan Kırlangıç Kız Öğrenci Yurdunu seçin, rahat edin!
Diğer
Ankara Kız Yurdu
kirlangickizyurdu.com
Hemen AraWhatsApp