Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği’ne Yakın Kız Yurdu

1982 yılında yeni ismiyle faaliyete geçen Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi üniversitenin Emek yerleşkesinde bulunmaktadır.Diş hekimliği eğitiminin  amacı,ağız ve diş sağlığını tüm boyutları ile ele almak her türlü gelişmeyi takip ederek koruyucu ve tedavi edici rolüyle   topluma hizmet verecek hekimler yetiştirmektir.
 
Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği’ne yakın kız yurdu  Kırlangıç Kız Yurdu fakülteye 5 dakika yürüme mesafesindedir.51 kişilik butik bir yurt olan kurumumuz yoğun çalışma temposuna girecek tüm öğrencilerimiz gibi diş hekimliği öğrencilerine de nezih ve sessiz bir ortam sunmaktadır.Sizler için dizayn edilmiş aydınlık ve sessiz etüt odamız sınav dönemleri ve günlük ders çalışma zamanları için hazır hale getirilmiştir.
 
Bina içerisinden sıkılıp doğa ile iç içe bahçede ders çalışmak isteyen gençlerimiz için de şehrin ortasında ki yurdumuza ait yeşil alanımız 
kaçırılmayacak bir keyif ortamıdır.
 
Diş hekimliği önemli ve yorucu bir meslektir. Öğrencilik süresi de bir o kadar yoğun geçmektedir.İlk üç yıl teorik ve klinik öncesi pratik dersler, arkasından son iki yıl klinik staj öğrencilerin meslekte iyice pişmesi ve gelişimleri için tasarlanmıştır.Bu durumda öğrencinin tercih edeceği yurt seçeneği de okuluna yakın olmalıdır.Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği’ne yakın kız yurdu seçmek burada okuyan öğrenciler için iyi bir seçenek olacaktır. Yurdumuz bu bağlamda onlar için uygun bir tercihtir.Ders ve staj aralarında bile rahatlıkla kaldıkları yurda gelip dinlenme fırsatı bulabileceklerdir.Bir nebze de olsa nefes alıp günün geri kalanı için enerji depolayacaklardır.
 
Yine okul çıkışı sosyal zaman geçirmek için okul eşyalarını ivedilikle yurtlarına bırakıp gitmek istedikleri yerlere de zaman kaybı olmaksızın ulaşımlarını sağlayabileceklerdir.
 
Ankara Kız Yurdu
 
Ankara Kız Yurdu
 
Gazi Üniversitesi’ne yakın kız yurdu olan binamız yönetmeliğe göre hazırlanmış; öğrencilerin rahatı için tüm detaylar düşünülerek ve güvenli ortam olacak şekilde hizmete başlamıştır.Açıldığı günden bu yana geleceklerini inşa etmek adına ilk adımı atan gençlerimizin aile sıcaklığını ve güvenini yaşayabilmeleri birincil ilkemiz halini almıştır.Olabilecek tüm kötü problemlere karşı  önlemlerimiz titizlikle alınmakta oluşmaması için her daim rutin kontrollerimiz yapılmaktadır.
 
Kırlangıç Kız Yurdu ailesi, evlerinden ayrılarak üniversiteye gelen öğrencilerimizin tüm ihtiyaç ve taleplerine cevap vermek üzere faaliyetini sürdürmektedir.Sizleri aramızda görmekten  mutluluk duyarız.
 
Güvenle yaşamanız için…
Yazı Detay
Ankara kız yurtları
Yazar
Ankara kız yurtları
Açıklama
Ankara kız yurtları arasından seçim yaparken en ucuz ve en güvenilir yurt olan Kırlangıç Kız Öğrenci Yurdunu seçin, rahat edin!
Diğer
Ankara Kız Yurdu
kirlangickizyurdu.com
Hemen AraWhatsApp