Ankara’da Ulaşımı Kolay Kız Öğrenci Yurdu

Üniversiteler açıldığında özellikle yeni bir şehir olan Ankara’ya lisans eğitimi almak üzere yerleşen öğrencilerde ve öğrenci velilerinde akla gelen ilk sorulardan bazıları hiç şüphesiz ki şöyle olur “Ankara’da nerede kalınır?, Eğitim alacağım okulla barınacağım yer arasında ne kadar mesafe var? Kalacağım yurttan okula yürüyerek ya da tek taşıt ile ulaşım sağlayabilir miyim? Ankara’da okullara en yakın yurt hangisidir?” Tüm bu soruların lisans öğrencileri ve öğrenci velileri için ortak paydada birleşen soru olduğunu dikkate alarak biz de sizin için bu yazıyı hazırladık.

Ankara’da Ulaşım İmkanı Nasıldır?

Ankara’da bulunan Üniversitelerin sayısı 20’ye yaklaşmıştır. Her geçen gün sosyal olanakları, fırsatları, riskleri ve bunun yanında özellikle akademik dönem esnasında nüfusu oldukça artan Ankara’da üniversitelere ulaşım genellikle toplu taşıma, dolmuş ya da okulların kendi servisleri ile sağlanıyor. Toplu taşıma hatlarında otobüs, metro, dolmuş ve Ankaray var. Çayyolu-Batıkent-Organize Sanayi arasında çalışan Ankara Metrosu güzergahında Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü, Ufuk Üniversitesi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi bulunuyor. Ankara’da okullara en yakın yurt değerlendirmesi yapılırken Ankaray isimli raylı sistem hattına ulaşım da dikkate alınmalıdır. Ankaray hattı üzerinde Hacettepe Üniversitesi Sıhhiye Kampüsü, Gazi Üniversitesi Beşevler Kampüsü, Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü, Gazi Üniversitesi Hukuk ve Tıp Fakülteleri, Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi bulunuyor. Bazı üniversiteler doğrudan toplu taşıma güzergahı üzerinde bulunurken Ankara’da üniversiteler genellikle toplu taşımaya az da olsa yürüme mesafesindedir. Bu nedenle Ankara’da okullara en yakın yurt araştırması yapılırken yurdun toplu taşıma araçlarına olan mesafesi öncelikle göz önünde bulundurulmalıdır.

Milli Kütüphaneye Yakınlık Oldukça Önemli

Hafta içi 09:00-24:00 saatleri arasında ve hafta sonları ise 09:30-22:00 saatleri arasında hizmet veren Milli Kütüphane Başkanlığı özellikle Üniversite öğrencilerinin ve araştırmacıların ders çalışma ve araştırma yapmalarına en fazla olanağı sağlayan tesistir. Bahçelievler-Emek civarında bulunan Kırlangıç Kız Yurdu olarak Milli Kütüphaneye en yakın (8 dakika yürüme mesafesi) konumdayız. Milli Kütüphaneye ulaşım dolmuş, otobüs ve Çayyolu Metrosu (Milli Kütüphane durağında inmelisiniz) ile sağlanır. Milli Kütüphane konusunda Kırlangıç Kız Yurdu olarak üyelik işlemleri, çalışma saatleri ile ilgili öğrencilerimize bilgiler aktarıyoruz. Daha fazla ayrıntı için bizimle iletişime geçebilir ya da Milli Kütüphane Başkanlığı ile görüşebilirsiniz.

Ankara’da Okullara En Yakın Yurt

Ankara’da Okullara En Yakın Yurt olarak Kırlangıç Kız Yurdunu tercih edebilirsiniz:

Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsüne ulaşım: Ankaray üzerinden 15 dakika, Kırlangıç Kız Yurdunun Ankaray’a mesafesi yürüyerek 5 dakika.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kampüsüne ulaşım: Çayyolu Metrosu ile 9 dakika, Kırlangıç Kız Yurdunun metroya mesafesi yürüyerek 8 dakika.

Atılım Üniversitesine ulaşım: Konya devlet yolu üzerinden dolmuş/okul servisi ile 25 dakika. Kırlangıç Kız Yurdunun dolmuşa/okul sevisine mesafesi yürüyerek 9 dakika.

Gazi Üniversitesi Hukuk ve Tıp Fakültesi, Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Ufuk Üniversitesi, Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi gibi okullara ise sadece 10-15 dakika yürüme mesafesindeyiz.

Merkeze Uzaklığa Dikkat Edin

Ankara’da okullara en yakın yurt olmamızın yanı sıra Devlet Tiyatroları, Devlet Opera ve Balesi, Çağdaş Sanatlar Merkezi, Kızılay, Çankaya gibi yaşam merkezlerine de oldukça yakın bir konumdayız. Bunun yanında, iki öğün yemek, her daim sıcak su, İnternet erişimi, ders çalışma salonları, çamaşır yıkama, kurutma ve ütüleme olanaklarıyla sizler için her zaman hizmetlerimizi iyileştirmeye devam ediyoruz.

Güvenle yaşamanız için…

Yazı Detay
Ankara'da Ulaşımı Kolay Kız Öğrenci Yurdu
Yazar
Ankara'da Ulaşımı Kolay Kız Öğrenci Yurdu
Açıklama
Ankara'da okullara en yakın yurt araştırması yapılırken öğrenciler ve öğrenci velileri pekçok konuyu merak ediyor. Bilinmesi gereken tüm ayrıntılar bu yazıda.
Diğer
Ankara Kız Yurdu
kirlangickizyurdu.com
https://www.kirlangickizyurdu.com/
Hemen AraWhatsApp